Wszystko co należy wiedzieć o depilacji laserowej

Od czasu, kiedy do gabinetów kosmetycznych zawitała nowoczesna i zaawansowana technologia laserowa, kobiety mogą cieszyć się między innymi idealnie gładką i zadbaną skórą. Bez tracenia czasu na krótkotrwałe usuwanie owłosienia golarką, bez katowania się bólem podczas depilacji woskowej i co najważniejsze bez uczucia rozczarowania, że włoski odrastają, wrastają, bądź po depilacji pozostają nieestetyczne czerwone wypryski. Dlatego nowoczesne kobiety wybierają depilację laserową.

Dlaczego laser jest najskuteczniejszy?
 

Efekt gładkich nóg zdecydowanie można uzyskać na różne sposoby, ale tylko depilacja laserowa sprawi, że włoski nie będą nigdy więcej odrastać. Dlaczego? Ponieważ nawet przy zastosowaniu lepszych od zwykłej golarki wosków, czy depilatorów, usuwane są tylko włoski wraz z ich cebulkami, samo miejsce tworzenia się włosa, tak zwana macierz jednak pozostaje i dlatego włosy po jakimś czasie odrastają. Tylko dobrej jakości laser poprzez trwałe usunięcie macierzy zapobiega ponownemu odrastaniu włosów. Trzeba jednak zwrócić uwagę, na różne rodzaje laserów. W niektórych przypadkach wiązka światła nie jest na tyle mocna, by całkowicie zniszczyć macierz, laser osłabia więc tylko mieszki włosowe, w efekcie czego, co prawda wolniej, ale włosy jednak znów odrastają.

Rewelacyjne pod tym względem są lasery diodowe jak na przykład Vectus. Dzięki prawidłowo rozłożonej na całej głowicy wiązce światła oraz możliwości weryfikowania poziomu zawartości melaniny w skórze Vectus w porównaniu z innymi laserami usuwa zbędne owłosienie dwa razy szybciej i skuteczniej. Innowacyjność tego sprzętu polega jednak nie tylko na jego precyzji, ale również na komforcie użycia. Skóra przez cały czas jest przyjemnie chłodzona i niezależnie od dobranych, nawet bardzo wysokich parametrów, nieprzyjemne uczucie gorąca jest minimalizowane. Dodatkowo z laserem Vectus możliwe jest usuwanie nie tylko ciemniejszych włosków. Opcja zastosowania także krótkich impulsów, pozwala usunąć również jaśniejsze włoski.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest idealna, by trwale pozbyć się uciążliwego owłosienia z partii nóg, bikini, okolic twarzy czy pach. Coraz częściej na takie zabiegi decydują się również mężczyźni. Niestety, tak niezwykle skuteczna metoda nie może być stosowana przez wszystkich. O laserze trzeba zapomnieć w okresie ciąży i karmienia. Również choroby nowotworowe, łuszczyca czy cukrzyca wykluczają całkowicie przeprowadzenie zabiegu. Podobnie jest w przypadku zapaleń wirusowych – kurzajki, opryszczki czy brodawek.

Są sytuacje, kiedy zabieg można wykonać, ale w późniejszym terminie, na przykład ze względu na zażywanie niektórych leków czy stosowanie kuracji ziołowych. Zdecydowanie co najmniej na dwa tygodnie przed zabiegiem trzeba odstawić:

– wszelkie leki, w tym antybiotyki,

– zioła światłouczulające, szczególnie szałwię, bratek, dziurawiec czy skrzyp polny (również w postaci herbatek).

Termin depilacji laserowej przesunie się aż o sześć miesięcy w przypadku terapii retinoidami.

Lista przeciwwskazań jest jednak znacznie dłuższa, dlatego przed zabiegiem należy przeprowadzić szczegółowy wywiad, w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań i właściwego dopasowania terminu depilacji.

Co wpłynie na skuteczność depilacji laserowej?

Powodzenie całego zabiegu, również to, ile razy trzeba będzie go powtórzyć, zależy nie tylko od samego lasera, ale także od osoby, planującej taki zabieg. O czym więc, oprócz przeciwwskazań, związanych z przyjmowaniem leków czy ziół, należy pamiętać?

– absolutnie na minimum cztery, a najlepiej na osiem tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich form depilacji – woskiem, depilatorem, a także pęsetą,

– na sześć tygodni przed zabiegiem nie wolno korzystać z solarium, samoopalaczy czy bronzerów. Zastosowanie lasera na opaloną skórę może skutkować jej mocnym poparzeniem,

– na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować też z wykonania peelingów,

– dzień wcześniej włoski trzeba ogolić golarką a skórę oczyścić delikatnym, najlepiej o neutralnym PH środkiem myjącym. Nie należy jednak stosować żadnych balsamów, olejków czy dezodorantów.

A co z bólem?

Zdecydowanie można odetchnąć, na pewno nie pojawi się taki ból, jaki towarzyszy przy usuwaniu owłosienia woskiem czy depilatorem. To nie znaczy jednak, że laser jest całkiem bezbolesny. Przy takiej formie depilacji konieczne jest mocne nagrzewanie skóry, dlatego może pojawić się nieprzyjemne szczypanie czy pieczenie. Z tego względu ważne jest, aby stosowany do depilacji laser posiadał opcję chłodzenia. Z pewnością najbardziej nieprzyjemny będzie zabieg stosowany w okolicach twarzy, pachwin, czy bikini.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Należy wtedy stosować kosmetyki z dodatkiem panthenolu czy alantoiny.
Zdecydowanie w tym okresie trzeba odstawić kremy i inne preparaty, stworzone na bazie alkoholu, a jeśli depilacja laserowa była wykonana na twarzy, to również do pięciu dni nie należy wykonywać makijażu. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu warto zrezygnować z:

– sauny,

– siłowni,

– solarium,

– a także leków światłouczulających

Szorstkie i martwe włoski, które pozostaną po zabiegu, można usunąć golarką, ale pod żadnym pozorem nie wolno sięgać po depilator czy pęsetę.

Zapomnij więc o bólu i o krótkotrwałych efektach, depilacja dziś ma inny wymiar, ma wymiar skutecznego lasera. Dla własnego komfortu, dobrego samopoczucia i oszczędności czasu, wykonaj taki zabieg, by na zawsze zapomnieć o zbędnym owłosieniu na ciele.


Jeżeli uznacie Państwo, iż artykuł ten był Wam pomocny, to prosimy o wystawienie, choćby krótkiej opinii o nas na portalu Google. Ułatwi to odnalezienie nas przez potencjalnych klientów z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie prowadzimy nasz gabinet podologiczny. Link do opinii na Google - Kliknij Tutaj.