Mezoterapia mikro i nano igłowa – nowoczesne i skuteczne zabiegi kosmetyczne XXI w.

Mezoterapia mikro i nano igłowa – nowoczesne i skuteczne zabiegi kosmetyczne XXI w.

Choć mezoterapia igłowa kojarzy się głównie z redukcją zmarszczek i poprawą kolorytu skóry, to ten zabieg rewelacyjnie wspomaga również niwelowanie zupełnie innych problemów, jak np. cellulit czy łysienie. Mezoterapia działa bowiem jak eliksir młodości, który za sprawą małych igiełek przemyca do skóry odżywcze koktajle i cenne składniki. W zależności od grubości igły wyróżnia się mezoterapię igłową, mikroigłową i najbardziej bezinwazyjną nanoigłową. Przekonaj się więc, na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej i nanoigłowej i kiedy go stosować. 

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia, czyli zabieg polegający na aplikowaniu do skóry aktywnych składników odżywczych, w kosmetologii znany jest od wielu lat. Sama technika wykonywania mezoterapii mocno jednak ewoluowała, dzięki czemu dziś pacjent może dostosować wielkość igieł do swoich preferencji, potrzeb czy nawet rodzaju skóry. Tym właśnie między sobą różnią się te poszczególne zabiegi. Do najgłębszych partii skóry dociera mezoterapia igłowa, potem mezoterapia mikroigłowa, a na najpłytszych partiach skóry działa mezoterapia nanoigłowa, choć to nie znaczy, że ta ostatnia metoda nie przynosi pożądanych rezultatów albo w mniejszym stopniu. 

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu nowoczesnego narzędzia MezoPen, za pomocą którego tworzy się specjalne mikronakłucia na skórze, dzięki którym odżywcze substancje równomiernie i skutecznie przenikają w głąb skóry. Choć brzmi trochę drastycznie i może odruchowo przyprawiać o ciarki na skórze już podczas czytania, to warto dodać, że MezoPen jest niezwykle innowacyjnym i bezpiecznym narzędziem, potrafiącym wykonać nawet ponad 1900 nakłuć na sekundę, dzięki czemu zabieg przeprowadzony jest w naprawdę szybkim tempie. Samo wykonywanie nakłuć może być niestety bolesne, zależy to jednak od głębokości nakłucia i partii skóry, na której stosowany jest sam zabieg. W przypadku niskiej tolerancji na ból u pacjenta kosmetolog może zastosować krem znieczulający 

Mezoterapia mikroigłowa efekty – czego możesz się spodziewać po zabiegu?

Taką mezoterapię mikroigłową można stosować w wielu przypadkach:

  • poprawa elastyczności skóry,
  • niwelowanie przebarwień,
  • korekta owalu twarzy,
  • eliminowanie bądź zmniejszanie blizn i rozstępów, a także cellulitu,
  • redukcja zmarszczek,
  • wygładzenie i rozświetlenie cery,
  • miejscowe łysienie.

Trzeba przyznać, że mezoterapia mikroigłowa efekty zapewnia naprawdę rewelacyjne, zwłaszcza w przypadku cienkiej i wrażliwej skóry, gdzie mezoterapia igłowa czy inne inwazyjne zabiegi nie są wskazane. Wszystko za sprawą serii delikatnych nakłuć, które stymulują produkcję kolagenu w skórze, ale także wyraźnie poprawiają sprężystość i teksturę skóry. Przy zastosowaniu MezoPenu na twarzy, można spłycić blizny trądzikowe, wygładzić zmarszczki i zredukować przebarwienia oraz zwężać pory. Być może dlatego ten zabieg nie traci na swojej popularności i doceniany jest przez wszystkie kobiety na całym świecie. 

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa przynosi efekty, jeśli stosuje się ją w serii kilku lub kilkunastu zabiegów. Warto to skonsultować z kosmetologiem, ponieważ od stanu skóry, rodzaju niedoskonałości oraz oczekiwań pacjenta uzależniona jest konkretna liczba zabiegów mezoterapii. Warto jednak od razu powiedzieć, że pierwsze wyniki widoczne będą dopiero po drugim, a nawet trzecim zabiegu. 

Mezoterapia mikroigłowa przed i po – co warto wiedzieć?

Decydując się na ten zabieg, na pewno zostaniesz poproszona o szczegółowy wywiad. Przed zabiegiem nie możesz bowiem zażywać leków przeciwzapalnych np. ibuprofenu, jak i przyjmować antybiotyków (minimum siedem dni przed zabiegiem). Z kolei bezpośrednio przed wizytą i nakłuwaniem nie wolno spożywać alkoholu i opalać się na słońcu czy w solarium. 

Z kolei po zabiegu mezoterapii skóra będzie nieco podrażniona i zaczerwieniona, dlatego warto sięgnąć po krem regeneracyjny. Również przez pierwszych pięć dni po mezoterapii należy unikać kontaktu ze słońcem (wychodząc na zewnątrzm, stosuj krem ochronny z najwyższym faktorem) oraz odstawić wszelkie peelingi czy podkłady, komponowane na bazie silikonów. 

Mezoterapia bezigłowa a nanoigłowa z użyciem światła LED

Jeszcze mniej inwazyjna, ale dzięki zastosowaniu technologii nano i światła LED również skuteczna jest mezoterapia nanoigłowa. Tutaj nakłucia wykonywane są za pomocą tytanowych bardzo cienkich nanoigieł, które inteligentnie tworzą sieć małych kanalików w skórze, stymulując tym samym do wytężonej pracy fibroblasty i melanocyty. Dzięki temu podczas zabiegów zostaje optymalnie wyrównany koloryt skóry, a zmarszczki spłycone i wygładzone. Nanoterapia jest całkowicie bezbolesna i w pełni bezpieczna także dla cery bardzo wrażliwej lub silnie unaczynionej, na której po bardziej inwazyjnych zabiegach mogą tworzyć się widoczne blizny. Mezoterapia nanoigłowa jest także dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą korzystać z mezoterapii igłowej czy mikroigłowej, w tym dla kobiet w ciąży czy diabetyków.